A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkelqim Beshiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Terpan Berat 
  • Mosha:
  • 67 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkelqim Beshiri është një këngëtar i njohur. Karriera e Shkelqim Beshiraj si kengetar nis rreth vitit 1972 si Aktivist i Shtepise te Kultures te rrethit Berat. Me vone ne vitin 1982 Aktivizohet me Shtepin e Kultures Ura Vajgurore dhe me mbledhjen e kengeve burimore te kesaj zone. Shume nga kto kenge te mbledhura jane interpretuar prej tij ne Fest Folk Gjirokaster qe nga viti 1983 deri ne Fest Folk te fundit. Nga me te spikaturat jan kenget "MEDET O SHOK MEDET", "ERDHEN PUSULLAT PER REDIFA",...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Qerim Sula

Mirush Kabashi

Xhevat Kelmendi

Esat Bicurri

Zeqe Kuqi

Cima (Rasim Thaqi)

Shaip Bytyqi

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Enver Petrovci

Met Sadiku


Tags: Shkelqim Beshiri, Shkelqim Beshiraj

Krijo Një Kartolinë