A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - Borgjlia I Keq


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

Këngë e albumit:

"Pleqnarët E Pavarësisë"


kam ra nhall me do borgjli
n bela veten e kom shti
kur ju duhesh n der po t njohshin
kur sju duhesh ndrit nuk te shohin

deri sa paret ti marin
thu ti shpirtin kta ta falin
paret ngjep o kur ti shtin
oooo......e harrojn ku e ki shpin

ref

jet jet te mos mbet
tjerve hajre dhe dil n sherr
dikush pa jan tu pas pa
jepi borgj mos me t pa

oooo me ju dhan ma spo mi bin
mos me ju dhan ngjynah po me shtin paret tuja mej lyp
tkishin n shy me dasht me i myt
ndash me lon vaden me shty
paret ma spo i sheh me sy

here me te parin
here me te dytin
ooo....nuk ta kpusin o ku i mytin

ref

jet jet mos mbet
tjerve hajre dhe dil n sherr
dikush pa jan tu pas pa
jepi borgj mos me t pa

ooo...fukaras mendje te madhe
s thot gjo ZOTI mej bi qare
ai qe slyp edhe nuk ka
e ki borgj qare mej ba

ai qe lyp o hiq pa marr
mos i jep per to 5 pare
rren npik nates rren npik dites
po zhvesh keq bishtin sakices

ref

jet jet mos mbet
tjerve hajre dhe dil n sherr
dikush pa jan tu pas pa jepi borgj mos met pa.


Ky tekst u dërgua nga Edon
Më Shumë...