A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - Ah Dynja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

Këngë e albumit:

"Pleqnarët E Pavarësisë"


kan ngjit syze t` reja gjyshi me gjith gjyshen
kqyr e kqyr dynjan krejt po ju del ndryshe
ndryshe blegron delja , ndryshe blegron dhia
bash si OKB mu ka ba shtepija
na u mush oborri brigje edhe gropa
me zor Kam po shkelin nuset nga evropa
i kan marr djemt nuset pakez ma te vjetra
disa per dashni e do tjera per letra
ohoooo nuk osht ma dashnia jo sikur dikur
an e mban dynjas kemi zan dhanur
dhanur n`amerik e t`ardhun prej burundi
kuku moj Dudi posht ka ra katuni
posht ra dhe qyteti medet qfar zemani
po na i marrin qikat t`shnosha si bostani
nuk pyt kush per miq , qfar fifi ka za
as ka i ka dhandrri daj edhe kumar
po na ikin qikat hiq pa na kallxu
qon haber Mihanja n`Indi jam martu
do ku praron dilli , do ku praron hana
nipat edhe mbesat i ka t`shkepun nana
ohooooo her vin me ballana her me limuzina
turli-turli bojnash poju vizllon shpina
ah qaj nipi i vogel si karagja i zi
e la rep muziken ja krisi shakri
kur hini UNMIK-u nau ba buqkurush
n`Arabi haxhi tash po shkon gjithkush
do ish komunista , demokrat e ri
diten tespit n` dor naten pin raki
thojshin veq kosova ni her meu shlirue
e merr vesh EVROPA qysh kem me punue
e tash neper hije neper kafehane
me fitu pa djers burrat po bajn plane
ohoooo po i thot plaka plakut mos e shtin sikletin
veq merre nji thuper edhe ruje vetin
ruje sa t` mujsh vetin mos harro dhe mu
nuk na del takati ma per meu fliju


Ky tekst u dërgua nga Donika
Më Shumë...