A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shaqir Cërvadiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  163
  • Vendlindja:
  • Poklek (Drenicë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
BIOGRAFIA: Shaqir Cërvadiku është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Shkollën fillore dhe të mesme e ka kryer në Drenas (ish Gllogovc), ndërsa studimet i ka kryer në Prishtinë dega BAT(bazat e arsimit teknik). Ka punuar në shkollën e mesme në Drenas për 15 vite si mësimdhënës. Ai ka tre fëmijë, dy vajza e një djalë. Me këngë ka filluar të mirret që i vogël, ende pa shkuar në shkollë, dhe kjo dëshirë lindi nga babai i tij, Halil Cërvadiku, që ishte ndër rapsodët e mirënjohur në Drenicë dhe më gjerë. Babai i tij Hal...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Buzeqesh (2018)

Këngë U Ba Dashnia (2016)

Shqip, Shqip, Kuq E Zi (2015)

Fati I Jetes (2014)

Sy Magjike (2013)

N'diten E Bashkimit (2012)

Bukuroshja E Kosoves (2011)

E Baj Dasmen Ne Vendin Tim (2011)

Alfabeti Dashurise (2010)

Pleqnarët E Pavarësisë (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Qou Rexho
S'kam Kujtue Se M'gjen Pranvera
Jam Mërzit E Mbush Me Halle
Plisi
Kangë E Fli
Nusja E Dhandrri Vëlla E Motër
Princi E Princesha
Vajza Eshte Pranvere E Jetes
Torta E Martesës
Këngë Për Avni Rrustemin


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Robert Aliaj

D.U.D.A.

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Nexhat Osmani

Labinot Tahiri (Labi)

Gazmend Rama (Gazi)

Avni Mula

Sinan Vllasaliu

Ilir Shaqiri


Tags: Shaqir Cervadiku, Shaqa, Shaqir Cerrvadiku

Shaqir Cërvadiku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë