A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shahindere Bërlajolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  46
  • Vendlindja:
  • Peje 
  • Mosha:
  • 73 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Shahindere Bërlajolli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Rrjedh prej nje familje vendase te qytetit te Pejes, familje kjo e njohur per kontribut te vlerave te profileve te ndryshme brenda familjes. Qe nga viti 1959, ne moshen 13 vjece, Shahinderja behet solistja e pare me e reja profesioniste ne muziken artistike popullore. Hitet e medha te Shahinderes sot perpunohen nga kengetare te ndryshme te estrades shqiptare. U martua me kompozitorin e njohur Enver Stafai ne Gostivar, me kenget e se cilit triumf...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Donika Gashi

Vera Oruqaj

Pavlina Nikaj

Mimoza Dhamo

Bruna Sota Hoxha

Tatjana Isaj

Redina Tili

Rakipe Karaj

Vjosana Sina

Fatbardha Disho


Tags: Shahindere Bërlajolli, Shahindere Berlajolli

Krijo Një Kartolinë