A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Seven Saraqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  197
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Seven Saraqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muzikë dhe tregon se prindërit e tij e ndihmojnë me ide dhe i kanë trashëguar atij talentin. Seven Saraqi lindi në Mitrovicë dhe ka jetuar deri në moshën 5-vjeçare. Prindërit e tij shkuan në Shtetet e Bashkuara për një turne dhe ndërkohë filloi lufta në Kosovë dhe qysh atëherë, familja e tij krijoi një...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I biri i

Sunaj Saraqit

I biri i

Vera Oruqaj

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Shkelqim Berberi

Stanaj

Uki Latifi

Anxhelo Koci

Bx-A

Zaim Sejdiu

MIRUD (Durim Morina)

Albanian Gjonny

Muaad

Dr.Nushi


Tags: Seven Saraqi, 7 Saraqi, Seven

Seven Saraqi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë