A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sevdi Malsia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Sellcë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Sevdi Malsia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Sevdi Malesia, i lindur në fshatin Sellcë të Malësisë së Sharrit, në moshën tetëvjeçare me familje shpërngulet dhe vendoset në Trebosh të Tetovës. Që nga mosha gjashtëvjeçare, asnjëherë nuk ju nda këngës, të cilën ia mbolli në zemër daja i tij I fisëm, Qamil Berisha. Është kjo kënga e pastër burimore folklorike, e cila iu bë pasion dhe rropatje imanente jetese. E këndoi atë dhe, akoma po vazhdon ta këndojë me dashuri të pafundme ,falë zërit të t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Kenga E Hanes
Te Molla E Kuqe
Adem Jashari
Kenge Per Xheme Gostivarin
Po Veton Qpo Murmuron
Kenge Per Mirditen
N'tela T'sharkis
Dervish Cara
Malli Per Vendelindjen
Rame Bllaca


Artistë Të Ngjashëm:

Zejnullah Bajrami

Enver Muluka

Met Sadiku

Fazli Rashica

Enver Petrovci

Gazmend Pallaska

Esat Maxhuni

Xhevat Kelmendi

Anton Tetaj

Kerim Palloshi


Tags: Sevdi Malsia

Krijo Një Kartolinë