A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Serael është një shkrimtar. Emri i vertete i Serael eshte Elio KOROVESHI. Studimet e para i ka filluar ne shkolle jopublike "Numani" deri ne klase te trete dhe me pas ne shkollen publike "Jani Bakalli" ku dhe u spikat nga mesuesja e gjuhes shqipe Aferdita Caushaj. Ajo e ndihmoi te zgjeroi horizontin e tij letrar si dhe ndjeshmerine artistike nepermjet shkrimeve dhe teatrit. Shkollen 9 vjecare e perfundoi ne kolegjin "Jules Ferry" ne Bordeaux, France. Me pas vijoi studimet n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

4 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Leonard Mrishaj

Samed Hoxhaj

Romario Xhaferri

Kevin Çika

Klevis Maliqi

Besart Ramiz Tafaj

Denis Toçilla

Kristi Bakiasi

Qëndrim Dani

Matt K


Tags: Serael, Elio Koroveshi

Krijo Një Kartolinë