A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sefë Duraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  139
  • Vendlindja:
  • Mazrek 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Sefë Duraj është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefë Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

S'ka Si Zemra (2017)

Dashurise (2015)

Je Perfekte (2012)

Sikur Ta Dija (2011)

E Para Dhe E Fundit (2008)

Zjarri I Dashuris (2006)

Pa Ty (2002)

Ndarje Pa Kuptim

Pa Njeri Tjetrin

Ne Zemer Te Ruaj


» Dërgo Një Këngë »

Ilaqi Jem 2019
Ti Me Jep Energji
S'ka Si Zemra
Mos Më Harro
Je Perfekte
Mbi Trupin Tim
Ti S'ke Faj
Qka I Bana Vetës
Një Këngë Sa Një Jetë
Mesazhi


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Mentor Kurtishi

Redon Makashi

Olen Cesari

Gena

Sinan Hoxha

Stine

Naim Krasniqi

Aleksandër Gjoka

Ermal Mamaqi

Luan Zhegu


Tags: Sefe Duraj, Sef Duraj

Sefë Duraj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë