A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sajmir Çili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Sajmir Çili është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në Dhjetor 1996, Vikena Kamenica & Saimir Çili marrin pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën "Flas Me Rinine Tende". Në Dhjetor 1997, Sajmir Çili & Enida Tarifa marrin pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Yjet E Shpreses". Në Dhjetor 1998, Sajmir Çili & Etleva Golemi marrin pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Zemër, Je Ditari Im". Në Dhjetor 1999, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Sa ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Anxhelo Miho

Ernis Çili

Egzon Krasniqi

Sardi Strugaj

Papush Sadiku

Egland

Andi Stafuka

Xhustino Hasani

Verim Zendeli

Met (Muhamed Brahimi)


Tags: Sajmir Çili, Sajmir Cili, Saimir Cili

Krijo Një Kartolinë