A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Takimi I Parë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1994

1994-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Sabri Fejzullahu"


Shume vjet kalun qe s ishim pare
Si ti harroj kohrat mbi ty
Me vje per te klithur e per te qare
Shume me mire mos t kisha sy

Mbi floke te kishte reshur bore , rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy , ku ajo dore?
Pse zeri te paska tjeter ngjyre?

Ti që qe simbol i bukurise
Krijuar nga dore hynjore
Ndaj i besoja amshueshmerise
Dhe te tille te kujtoja prore

Mbi floke te kishte reshur bore
Rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy? Ku ajo dore?
Pse zeri te paska tjeter ngjyre

Kohe e eger kohe tinzare, gjurme qe paska
Lene mbi ty, shume me mire tmos ishim takuar fare
Shume me mire t'mos kisha sy


Ky tekst u dërgua nga Njomza
Më Shumë...