A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sabri Fejzullahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  331
  • Vendlindja:
  • Besjanë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 71 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sabri Fejzullahu është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore moderne, e lehtë dhe popullore qytetare. Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua, e Rolling Stones. Ai ishte i pari që solli frymën e muzikës moderne në Kosovë. Kënga e tij e parë qe e ka këndu për Radio Televizionin e Prishtinës në vitin 1967, profesionalisht me orkestrën e madhe simfonike. Ajo këngë quhej “Tash jo”. Kjo është kënga e parë profesionalisht e tij. Ndërkaq ka fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

I ati i

Ermal Fejzullahut

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

50 Vjet Të Arta (2018)

Xhamat E Thyer (2016)

E Jeta Shkon (2013)

Ku Je Me Kend Je (2012)

Kafe Muhabet (2010)

Çika E Ulpianës (2008)

Po Me Leshon Takati (2008)

Plot Rini Plot Dashuri (2007)

Moj E Mira E Diaspores (2007)

Shërbtor I Këngës (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Zemren Gure
Te Pershendes
Urime Shpirti Jem
Nuk Te Njoh
Dashnija Ime
Lamtumire
Pse S'të Thashë Të Dua
Aeroporti
Ku Je Me Kend Je
Zjarr Ne Shi


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Nexhat Osmani

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Mahmut Ferati

Blero

Trix (Veli Sahiti)

Ermal Fejzullahu

Labinot Tahiri (Labi)

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu


Tags: Sabri Fejzullahu, Sabria, Sabri Fezullahu, Sabri Fejzullau

Sabri Fejzullahu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë