A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rudolf Stambolla

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Rudolf Stambolla është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Zërin më melodioz dhe njëri prej pionierve të muzikës së lehtë Shqiptare të fund viteve '60. Në Dhjetor 1962, Rudolf Stambolla merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Caste Te Paharruara". Në Dhjetor 1962, Rudolf Stambolla merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Kam Nje Mall"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Zihni Berati

Bedri Islami

Nevruz Yzeiri

Urim Koshi

Gani Miftari

Hilmi Obertinca

Viktor Tahiraj

Pellumb Elmazi

Genc Tukiçi

Klement Marku


Tags: Rudolf Stambolla, Rudolf Stamolla

Krijo Një Kartolinë