A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rudina Delia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Rudina Delia është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ka mbaruaruar liceun artisitik "Jordan Misja" ne vitin 2003 me rezultate maximale. Fiton te drejten per te vazhduar "Akademin e Arteve". Gjate perjudhes se akademis, angazhohet ne aktivitet e Teatrit te Opera dhe baletit duke fituar role primare dhe te dyta. Pa mbaruar ende diplomimin, konkuron ne audicion austriak per zerat e rinjte dhe del fitusese e veteme ne TKOB (Teatiri Opera dhe Baledetit ) per Shtetet e Europes Lindore nga CCE muisc theat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Facebook

Fanpage

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Marsida Saraçi

Erga Halilaj

Edlira Biba

Matilda Shushari

Rezarta Smaja

Elia Zaharia

Marjeta Billo

Lili Gjidodaj

Barbana

Rezarta Shkurta


Tags: Rudina Delia, Rudi Cat, Rudina Delija

Krijo Një Kartolinë