A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Popullore E Shqipërisë Së Mesme Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavaje dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë...
Sinan Hoxha, një emër mjaft dominant në skenën muzikore, lindi në lagjen Braka ne Tiranë, Shqipëri. Klipet e tij, ashtu si koncertet e ca më tepër, fa...
I lindur dhe i rritur mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh. Në...
Lidhja e Altin Shirës me muzikën ka filluar që në moshë shumë të vogël. ne shtëpinë e pionierit që ka qen dikur. Si fillim ka qën në kusr për klarinet...
E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si t...
Moli (Xhemal Kodra) është i njohur për interpretimet e tij të këngëve popullore popullore të Shqipërisë se mesme. Ai është veçanërisht i lidhur me zha...
Eshtë një ndër këngëtaret më të suksesshme të muzikes popullore shqiptare. E nisi karrierën në moshë fare të vogël dhe sot është një ndër emrat më të ...
Fillimet e tij ne rrugen e artit (kenges), kane nisur rreth vitit 1985-1986. Performancat e tij te para nisen ne gezime familjare dhe shoqerore, me pa...
Më datë 24 Tetor 2014, Agim Saliu publikon videoklipin "Nen Hijen E Ullinjve"....
Me zerin e saj brilant ka bere per vete shume adhurues dhe fansa. Hirushja per fansat dhe adhurusit e saj njihet si "DADA E TALLAVAS" sepse dada Hirus...
Eglantina Toska, një bilbil i këngës së Shqipërisë së mesme, jugut e veriut, një ndër zërat më të bukur të muzikës popullore qytetare shqiptare. Një p...
Greta Zani është padiskutim një nga zërat "sherbet" të tabanit të Shqipërisë së mesme. Nis të mirret me muzikë pasi mbaron gjimnazin, pra në vitin 199...
Fitnete Rexha, “Artiste e Merituar” në vitin 1961 ishte një ndër këngëtaret më të shquara të muzikës popullore të Shqipërisë së mesme, kryesisht të mu...
Merita Halili është këngëtare e njohur për të gjithë ne, pasi këndon këngën e tabanit popullor. Ajo për herë të parë në skenë u ngjit në moshën 16 vje...
A popular Albanian group from the period preceding the fall of the country's hardline Communist regime. The group performed songs and instrumental pie...
Genciana Paparisto është sopranoja e Ansamblit Artistik të Këngëve dhe Valleve Popullore. Më datë 14 Maj 2013, Genciana Paparisto publikon videokli...
Deri me tani Edi numeron dhjetera kenge dhe videoklipe. Prezent ne evente te ndryshme familjare, ne koncerte brenda dhe jashte Shqiperise. Edi i ka de...
Si anetar i Shoqerise Kulturore"Liman Kaba"ka figuruar qe nga viti 1955,vit ky i cili ka qene si hap i pare qe ka hedhur artisti per muziken.Ka kendua...
Emri i tij i vertete eshte Ritvan Gjuzi, por artistikisht njihet si Vani. Ka filluar te kendoje prej moshes 21 vjeçare. Në Qershor 2011, Amarda & V...
Më datë 14 Qershor 2016, Valbona Halili publikon videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me Graciano Caka. Më datë 30 Dhjetor 2016, Graciano Caka publi...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria