A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Rock Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Kritikët e muzikës vlerësojnë zërin e tij si shumë të bukur dhe të fuqishëm. Publiku shqiptar e vlerëson Gentin si një ndër artistët më të mirë në ven...
Grupi nga Gjakova Black Storm jane formuar ne mars te vitit 2007. Ata I gjen neper ambiente ku luhet muzike live. Black Storm preferojne te luajne zha...
Akullthyesit u krijuan ne Elbasan ne vitin 1989 me iniziativen e Bledi Shishmani (kompozitor-pianoforte) dhe Gentjan Haxhiademi (kitarre-klarinete). M...
Ka lindur në vitet '60 në Tetovë të Iliridës. Studimet mbetën të pakryera për shkaqe ekonomike dhe largohet drejt Suedisë në vitet '80. Atje fillon...
Garazhat e Bardha eshte rock grup nga Mitrovica. Antaret: Bashkim Myftari – Vokal/Gitare Rexhep Myftari – Bas gitare Mithat Sejdiu – Bateri M...
Bojken Lako është një këngëtar, kompozitor dhe multi-instrumentist shqiptar i rrymës rock alternative industrial. Ai është gjithashtu autor, regjisor ...
Rok grupi “4X4” ka sjellë versionin e tyre të hitit të vjetër, “Të shtrirë mbi kanape”, të kënduar nga “Gjurmët”. Kënga është pjesë e albumit “Albanik...
Nirvana ishin një grup muzikor rok nga ShBA. Grupi u themelua në Aberdeen, Washington nga vokalisti/kitaristi Kurt Cobain dhe nga basisti Krist Novose...
Grupi shqiptaro-zviceran i cili përbëhet prej tre anëtarëve: Dy vëllezërve shqiptarë Besart dhe Bujar Berisha si dhe kolegut të tyre Julian Wettach si...
Aerosmith është një rock-band amerikan, gjithashtu të njohur si "Djemtë e këqinj të Bostonit" dhe si "grupi më i madh Rock'n'Roll i Amerikës". Stili i...
Dope is an American industrial metal band from Villa Park, Illinois, formed in 1997 in Chicago, Illinois. To date, the band has released five full-len...
Scorpions (shqip, akrepa) është nje grup muzikor hard rok dhe metal i rëndë nga Hanoveri i Gjermanisë, formuar në vitin 1965 dhe një prej grupeve gjer...
Ka filluar të jetë pjesë e skenave që në moshën 14 vjeçare. Pjesëmarrës në kompeticione të ndryshme; Fitues i çmimit të Parë “The Voice of Albania 5” ...
Antaret: Agim Berisha Andin Halimi Besart Halimi Petrit Riza Krenar Halimi Më datë 7 Mars 2007, Haliband publikojnë videoklipin "Qyeti Pa Plan...
Në vitin 2013, Jetmir Banishta merr pjesë në The Voice Of Albania 3. Në Maj 2014, Jetmir Banishta merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Asgje S'me M...
The Social Sons jane grup nga Shqiperia (Tirana) qe bejne Pop-Punk te formuar ne vitin 2013. Antaret e grupit: Besian Xhindole – Lead Vocal/ Bass G...
Zë mjaft i njohur për publikun shqiptar, pasi ka marrë pjesë në shumë festivale të mirënjohura, si Kënga Magjike dhe shumë të tjera. Gjergji njihet gj...
Rock grupi shqiptar, Magnituda, ka publikuar projektin më të ri të titulluar, “Jack, Rock dhe Tripa”. Kënga e realizuar nga vet pjestarët e bendit me ...
Bledar Sejko i njohur me nofken “Qepa” eshte kitariste, kompozitor dhe kengetar i cili e prezantoi ne Eurovision 2013 Shqiperine me kengen “Identitet”...
Blla Blla Blla eshte rock-grup shqiptaro-maqedon, nga Shkupi i formuar ne vitin 1988 nga atehere antaret Idriz Ameti, Ermal Skupi (Mehmeti), Nikola Bo...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria