A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë R'n'B Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Doruntina Shala, TAYNA (emri skenik) eshte nje kengetare/repiste nga qyteti i Prizrenit por jeton ne Prishtine. Ajo eshte cilesuar si nje nder kengeta...
Ka befasuar jo vetëm jurinë e spektaklit të famshëm televiziv ‘American Idol’ por edhe mbarë shikuesit, jo vetëm për zërin e saj të mrekullueshëm, por...
Talenti i Dafines u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 10-vjeçare, mori pjesë në një festival për fëmijë në Suedi me një këngë në anglisht, të cilën e k...
Ai ka studiuar per piano qe ne moshe te vogel dhe iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 2006. Në Nëntor 2006, Gilan G merr pjesë në K...
Ernest Duka ose siç njihet me emrin e artit Stine, eshte nje nder kengetaret apo edhe nje nder kantuatoret me te spikatur dhe me te arritur ne trevat ...
Më datë 12 Shtator 2015, Enisa publikon videoklipin "Cry Me A River". Më datë 23 Nëntor 2016, Enisa publikon videoklipin "Burn This Bridge". Muzika...
English: John attended Kedron State High School at the age of 14. He was born in Albania and has been a resident in Australia since 2007. He even had...
Majkëll Xhozef Xhekson (Michael Joseph Jackson, lindi më 29 gusht 1958 dhe vdiq më 25 qershor 2009, Los Anxheles, Kaliforni) ishte muzikant, këngëtar,...
Ato nuk ndalen në bukurinë e tyre, ndërkohë që janë nënë e bijë. Për herë të parë, Angjelina Hadergjonaj, vajza këngëtare e Albëries, që njihet në ske...
Estrada Shqiptare dita-ditës po pasurohet me emra të shumtë që po sjellin risi në tregun muzikor. E tillë është artistja e re me prejardhje është nga ...
Stanaj është një këngëtar / kompozitor i lindur dhe i rritur në Nju Jork. Si një interpretues i ri, duke kënduar që kur ishte 6 vjeç, Stanaj ka perfor...
Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muz...
ENGLISH: His family are origanily from Tirana/Albanian. Anxhelo Koci is currently living in Tirana/Albania. Anxhelo, has a full staff behind him whom...
Katriana Huguet, better known by her stage name Kat Dahlia, is a Cuban-American recording artist from Miami, Florida. Dahlia, a singer-songwriter and ...
Whitney Elizabeth Houston ishte këngëtare e zhanrit pop dhe R&B, aktore, producente filmi dhe modele nga Shtetet e Bashkuara. Më 2009, Guinness World ...
Keri Lynn Hilson is an American singer, songwriter and actress. She was born and raised in Decatur, Georgia, and spent most of her youth working with ...
Jazmine Marie Sullivan is an American recording artist from Philadelphia, Pennsylvania. Her debut single "Need U Bad," produced by Missy Elliott, reac...
Sari Abboud better known by his stage name Massari is a Lebanese Canadian R&B/pop singer. His music combines Middle Eastern melodies with western cul...
Mariah Carey është një këngëtare e muzikës pop si dhe aktore amerikane. Deri më tani ishte 17 herë në vendin e parë në top-listën e Billboard-it dhe ë...
Dafina Kastrati ka lindur dhe jeton në Gjermani. Ajo është një vajzë e re, mjaft e talentuar që po ngjitet suksesshëm në karrierën e saj muzikore. Gja...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria