A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Dance Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Talenti i Dafines u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 10-vjeçare, mori pjesë në një festival për fëmijë në Suedi me një këngë në anglisht, të cilën e k...
Me shprehjen e tij “absollut”, Vali ka thënë se mund t’ia kalojë edhe disa herë kampionit në Formula 1, Michael Schumaher dhe motoristit Valentino Ros...
DJ Sardi known as one of the most revered members of the Albanian scene. Music has always been his passion ever since he was very young. He enjoys doi...
Dj Aboom eshte Ardian Luboja. Ai eshte nje Dj i shkelqyer por njekohsisht eshte edhe Dj i repistit shqiptar Noizy. Dj Aboom jeton ne Zvicer por tani ...
Me transformimin e vet të pazakonshëm ka arritur majat e bukurisë. Është zgjedhur “Miss Kosova 2010”, “Miss Liberty of the World 2012", mori pjesë në ...
Elsamed Senaj, i njohur si Eli-G është me origjinë mga Malësia e Madhe dhe filloi të merrej me muzikë në rrymën Hip-Hop në moshën 15 vjeçare. Duke par...
Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollë...
For the last decade, DJ Vicky has been honing his craft, and on August 2nd, he put it in to action at Albania's first ever Thre3style final. He's exci...
Ka qenë pjesmarrëse në disa festivale në Shqipëri. Në vitin 2004, Gerta Mahmutaj ishte finaliste në Gjeniu I Vogel 1. Në Maj 2008, Gerta Mahmuta...
DJ BENITY is from Prishtina-Kosova. He's been playing ORIENT/CLUB/DACE/HOUSE music since 2003. DJ BENITY performed all over Europe, Albania, Macedonia...
Donat Prelvukaj, i njohur për publikun si Cricket, është një prej producentëve më të pëlqyer shqiptar. Ai merret me krijimin e videove të ndryshme muz...
Artvin Veli është diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura, profili Trombone. Përveç studimeve ai aktivizohet në klubet e klubeve të natës ku perform...
Labi Ramaj është EDM Producer dhe DJ me seli në Norvegji. Në moshën 26 vjeç, Labi ka vulosur tashmë identitetin e tij në skenën gjithnjë në rritje të ...
Chainsmokers are an American DJ/producer duo consisting of Andrew Taggart and Alex Pall. The EDM-pop duo achieved a breakthrough with their 2014 song ...
Katriana Huguet, better known by her stage name Kat Dahlia, is a Cuban-American recording artist from Miami, Florida. Dahlia, a singer-songwriter and ...
Mandinga është një grup rum nga Bukureshti. Solisti origjinal i grupit ishte Elena Gheorghe që u largua në 2005. Që nga viti 2006, vokalisti i ri krye...
LMFAO was an American EDM rapper duo consisting of uncle and nephew Redfoo and Sky Blu. LMFAO are descendants of Motown Records founder Berry Gordy, J...
Ai është i njohur për hitin e tij 'Into You'. Ai filloi karrierën e tij muzikore në vitin 2009 me këngët e tij dhe shpejt mori një mbështetje dhe njoh...
DJ Drop G është bërë pjesë e labelit “Spnnin Records”, të cilët njihet si një ndër grupimet më të mëdhenj në përfaqësimin e DJ/Producereve në gjithë b...
Boney M. është një grup muzikor i krijuar nga producenti gjerman Frank Farian. Të vendosur fillimisht në Gjermani, katër anëtarët e parë të reshtimit ...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria