A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Popullore Shkodrane Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzi...
Ai ka marre pjese ne shume koncerte dhe evente brenda dhe jashte vendit. Eshte pjesetar i grupit "Diamant", ku bejne pjese edhe Emiljano Lekaj, Arben ...
Luçie Miloti lindi më 11 maj 1930 në Shkodër, Shqipëri; vdiq më 15 maj 2006 në Tiranë, Shqipëri - këngëtare shqiptare. Luçie Miloti lindi në një fa...
Në Dhjetor 1983, Shpresa Ranxa merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Rritesh Nëpër Vite"....
Gentjana Gjergji Ka Lindur Dhe Jeton Ne Shkoder. Merret Me Muzike Qe Nga Viti 1999. Më datë 25 Nëntor 2012, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publiko...
Më datë 12 Janar 2010, Shaban Gjekaj publikon videoklipin "Tuj Ju Ngjit Bunes Perpjete". Më datë 9 Maj 2018, Shaban Gjekaj publikon videoklipin "O ...
Në Maj 2013, Gazmend Fazliu merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Je Ajo"....
Aspak e ndryshuar nga lindja e Rianës, këngëtarja shkodrane Vjollca Luka, me taka të larta dhe me buzëqeshje që nuk i perëndon nga fytyra, përherë duk...
Më datë 21 Shtator 2017, Gentjana Tafili publikon videoklipin "Kolazh Shkodran 2017"....
Kenga e pare e Nimet Lekes ishte "Vajze Shkodrane" Më datë 3 Gusht 2007, Nimet Leka publikon videoklipin "Ti Me Ben Xheloz"....
Në Mars 2014, Adnan Bala merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngët "Ku Po Shkon Mori Kuqaloshe" dhe "Lulet E Pranveres" bashke me Orjeta Kelaj. Më dat...
Gazmendi mori rrugen e babait të tij këngëtarit Behxhet Kelmendit dhe filloi shkollen e muzikës në Mitrovicë. Në moshën 13 vjeçare Gazmendi dhe familj...
Në vitin 2017, Zeqir Kryeziu publikon albumin "Kenge Te Shpirtit". Më datë 30 Prill 2019, Zeqir Kryeziu & Bujar Cici publikojnë videoklipin "Ashiku...
Më datë 16 Maj 2019, Bardh & Erald Spahja publikojnë videoklipin "Potpuri Dasme 2019"....
Më datë 10 Mars 2016, Fran Imeraj publikon videoklipin "Nje Lule Ne Gostivar". Më datë 12 Dhjetor 2016, Fran Imeraj publikon videoklipin "Ndera E M...
Më datë 22 Tetor 2013, Elidon Çelaj publikon videoklipin "Krisi Topi". Në Janar 2016, Elidon Çelaj merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Rash N'd...
Klodiana Vata, ka nisur të këndojë që në moshën 6 vjeçare. Ka marrë pjesë në shumë kompeticione brenda dhe jashtë vendit. Njëri prej tyre është pjesëm...
Më datë 3 Nëntor 2011, Arben Dema publikon videoklipin "Ndahet Zemra Ne Dy Pjese". Më datë 26 Qershor 2014, Eli Malaj & Arben Dema publikojnë video...
Më datë 28 Janar 2011, Vjollca Palushani publikon videoklipin "Potpuri Dasme 2011". Më datë 2 Shkurt 2014, Vjollca Palushani publikon videoklipin "...
Në në moshën fëminore, në klasën e parë Hajroja ka filluar të këndojë dhe kujton se kënga e parë që ka kënduar në këtë moshë titullohet "Nën një porto...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria