A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Klasike Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Learta është soprano dhe është e martuar me Kushtrimin, djalin e Shyhrete Behlulit. Më datë 7 Maj 2019, Shyhrete Behluli & Learta Jakupi publikojnë...
Eshte nje nga kengetaret shqiptare me te afte profesionalisht. Eshte diplomuar si i tille dhe mban lart emrin e shkolles shqiptare te kendimit. Nuk ka...
U ngjit në skenë në moshën 5-vjeçare si një virtuoz i lindur dhe në moshën 7-vjeçare dha koncertin e tij të parë recital në teatrin "Aleksandër Moisiu...
AUTOBIOGRAFI: Kam lindur në Prizren, Kosovë në vitin 1994. Që kur isha fëmijë i vogël kam treguar gjithmonë shumë interes për artet dhe performancat....
Ibrahim Tukiçi u lind në Shkodër me 5 prill 1926, ku bëri edhe shkollën fillore e të mesme. Ai studioi në Konservatorin "Çajkovski" të Moskës në Rusi....
Shpresa Gashi rrjedh nga një familje e vjetër qytetare në të cilën është kultivuar dhe trashëguar nëpër breza dashuria për muzikën dhe artin. Gjyshja ...
Inva Mula është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozitorët dhe këngëtarët m...
Blerina eshte nje kengetare profesioniste e muzikes klasike. Ajo eshte nje nder kengetaret e pakta te muzikes se lehte, qe ka mbaruar Akademine e Arte...
Ai nuk është artist vetëm në skenat ku ngjitet për të performuar si këngëtar lirik! Me të njëjtin pasion dhe dëshirë, ai shkrin talentin e tij edhe në...
Në Dhjetor 1992, Ermonela Jaho & Susana Gjokola marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Më Jep Një Shpresë". U largua në vitin 1993 ng...
Born in Prishtina, Kosovo, Ymeri has debuted at the Tirana National Opera & Ballet with the role of Tamino from the opera “Magic Flute” by W.A. Mozart...
Me nje ze te rralle ne muziken operistike, Edit Mihali fale punes dhe karrieres te gjate ne skene, prej kohesh gezon titujt “Artiste e Merituar” dhe “...
Genciana Paparisto është sopranoja e Ansamblit Artistik të Këngëve dhe Valleve Popullore. Më datë 14 Maj 2013, Genciana Paparisto publikon videokli...
Tenor qe po hap nje karriere te mrekullueshme ne skenat e Europes duke luajtur rolet me te rendesishme te tenorit ne operat e medha, duke i dhene emri...
Hysen Koçia mori kontaktet e para me muzikën (këngën) në kohën që kryente shërbimin ushtarak pranë Ansamblit Artistik të Ushtrisë në vitin 1960, por s...
Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa shkollën normale të muzikës e mbaroi në QASHMB “Ilija Nikollovski Lluj” në Shkup në degën e solo – këndi...
Mentor Xhemali ishte një personalitet i shquar jo vetëm i muzikës klasike, por edhe asaj partizane (marciale) e popullore është padyshim edhe i madhi ...
Tenori legjendar, Gaqo Çako, artist i popullit, i rreshtuar ne emrat e medhenj te Panteonit te muzikes shqiptare si Ramiz Kovaci, Mentor Xhemali etj e...
Gruaja me emrin Luiza Papa shquhej për veshje të veçanta tërë elegancë, për stilin e saj perëndimor dhe për topuzin e famshëm që gjithnjë e ka pasur t...
Ajo është dhe valltare po ashtu. Më datë 17 Dhjetor 2016, Greta Thaçi publikon coverin "Side To Side" në versionin e saj. Më datën 2 korrik 2017...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria