A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rozeta Doraci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
BIOGRAFIA: Rozeta Doraci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1969, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 8-të në RTSH me këngën "Globi (Dhurate Per Ditelindje)". Në Dhjetor 1970, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "S'te Krahasoj". Në Dhjetor 1973, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Në Zemrat Tona Flladi Fryn"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elida Shehu

Pavlina Nikaj

Bruna Sota Hoxha

Lindita Theodhori

Morena Reka

Myfarete Laze

Jolanda Dhamo

Justina Aliaj

Alida Hisku

Zeliha Sina


Tags: Rozeta Doraci, Rozeta Dyrmishi, Roza

Krijo Një Kartolinë