A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rona Nishliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  81
  • Vendlindja:
  • Mitrovice 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Rona Nishliu është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe jazz. Rona Nishliu jetoi ne Mitrovice deri ne moshen 13 vjeqare e pastaj u shperngul per ne Prishtine. Kariera e saj muzikore filloi ne vitin 2004 ku mori pjese ne "Ethet e se premtes" dhe arriti deri tek top 10-shja e keti festivali. Pas pak kohesh Rona bashkpunoi me kengetaret Vesa Luma dhe Teuta Kurti me te cilat realizoi nje kenge e cila titullohej "Flakaresha" dhe mori pjese ne festivalin e TVSH-se dhe me kete kenge korri sukses.Ajo po ashtu ishte...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Me Motive Tonat (2015)


» Dërgo Një Këngë »

Me Lule T'bukra
Moj E Bukura More
Suus
Shko Pastro Pas Saj
Se Vetem Zemra Flet Sakte
A Ka Arsye
Mallëngjimi
Eja
Moj E Bukura Gjitone

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (10)


Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Emini

Nora Istrefi

Yllka Kuqi

Adelina Berisha

Zanfina

Genta Ismajli

Afërdita Dreshaj

Dafina Zeqiri

Linda Halimi

Vesa Luma


Tags: Rona Nishliu, Rrona Nishliu

Rona Nishliu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë