A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ron Pope

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Marietta, Georgia 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Ron Pope është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Ronald Michael "Ron" Pope is an American pop and rock singer-songwriter. He was raised in Marietta, Georgia, United States, and is currently based in New York City. In 2005 he wrote the internet hit "A Drop in the Ocean" with Zach Berkman. Its success led to Pope pursuing a career as a solo artist; his music is now recognized internationally. Pope was raised in the Atlanta suburb of Marietta. There he attended East Cobb Middle School and Joseph W...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ne-Yo

Bobby Valentino

Tito El Bambino

Iyaz

Taio Cruz

David Bisbal

Mika

David Bustamante

Edward Maya

Sami Yusuf


Tags: Ron Pope

Krijo Një Kartolinë