A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Riza Selimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Hajkobillë (Gollak) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Riza Selimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Që nga mosha katër vjeçare jeton në Prishtinë. Si fëmijë kishte shkathtësi dhe ëndërronte shumë për artin. Si i vogël diti çka është e veçanta e tij dhe diti ti realizojë thuajse të gjitha ëndrrat. Prej moshës trembëdhjetë vjeçare Riza Selimi fillon te merret me muzike. Në familje ishte babai i tij i cili dinte te luante në çifteli, dhe në instrumente frymore. Tani Riza rreshtohet mire në muzikën folklorike me të cilën edhe do të identifikohej më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Zani I Ambel, Zani I Beqes


» Dërgo Një Këngë »

Kujtim...
Vallzojn Trojet E Mia
Vendi I Dashur Ku U Linda
Oj Kosove Kurr Se Ndale Luften
Te Mireve Beju Mir O Zot


Artistë Të Ngjashëm:

BB Poqi

Leka

Shkumbin Kryeziu

Afrim Muçiqi

Ferki Shala

Naim Abazi

Agim Gerguri

Xheki

Xuxi

Ismet Bexheti


Tags: Riza Selimi

Krijo Një Kartolinë