A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rifat Mulaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Dobrune 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Rifat Mulaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Rifat Zenun Mulaj eshte lindur ne fshatin Dobrune te rrethit te Hasit. Ka prejardhje nga nje familje me tradita folklorike dhe qysh ne moshe te vogel ka qene i apasionuar pas çiftelise ku mesimet e para te kesaj vegle muzikore i ka marre nga xhaxhai i tij Islam Mulaj. Ka qene pjesemarres ne grupet artistike te shkollave ne te cilat ka studiuar qe nga shkolla fillore, e mesme dhe ne universitet. Ai eshte anetar i grupit artistik ne Sh. K. A Pjeter...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Përparim Brati

Beqir Gashi

Behxhet Korpuzi

Xhavit Vitia

Xhavit Dedej

Leonard Bombaj

Dritan Jashari

Nimet Leka

Thoma Mahilaj

Ardian Trebicka


Tags: Rifat Mulaj

Krijo Një Kartolinë