A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qamil Guranjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 105 Vjeç
BIOGRAFIA: Qamil Guranjaku është një shkrimtar i njohur. Shkrimtari Qamil Guranjaku kreu dhe mësimet e para në shkollën e mesme në Elbasan. Pasi mbaroi shkollën pedagogjike për disa vjet punoi mësues (1933–1943). Që në bangat e shkollës së mesme nisi të merrej me letërsi. Një pjesë të krijimeve të veta i botoi në gazetat e revistat e kohës. Pas pushtimit fashist të vendit, Qamil Guranjaku u bashkua me luftëtarët e lirisë dhe ishte një nga drejtuesit e brigadës së 17 sulmuese. Edhe pse në kushte të vësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ndoc Gjetja

Ahmet Kolgjini

Fatmir Terziu

Frederik Rreshpja

Mihal Gjergji

Martin Camaj

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti

Betim Muço


Tags: Qamil Guranjaku

Krijo Një Kartolinë