A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Premton Kryeziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  139
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Premton Kryeziu është një shkrimtar. Rrjedh nga një familje me tradita atdhedashurie nga Bubaveci i Malishevës. Shkollimin fillor e atë të mesëm të ulët e ka kryer në shkollën "Naim Frashëri" të Prishtinës. Nxënës i Gjimnazit "Xhevdet Doda" të Prishtinës. Premtonit i pëlqen natyra, librat, misteret. Shkruan poezi dhe prozë. Libri i tij i parë është "Lule Mbi Diell"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ardit Mehmetaj

Qëndrim Dani

Leonard Shala

Rinor Murati

Kevin Çika

Serael

Roelio Pane

Denis Toçilla

Kristi Bakiasi

Gentinikqi


Tags: Premton Kryeziu

Krijo Një Kartolinë