A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Lezhë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
BIOGRAFIA: Prec Zogaj është një autor këngësh i njohur. Preç Zogaj është shkrimtar, poet dhe gazetar shqiptar. Ai lindi në Lezhë në vitin 1957. Studioi gjuhën dhe letërsine shqipe në Universitetin e Tiranës. Gjate viteve '90 ishte kryeredaktor i gazetes Koha Jone, te botuar ne Tirane....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Naim Gjoshi

Mehdi Mengjiqi

Faruk Tasholli

Çesk Zadeja

Muharrem Xhediku

Vasil Dede

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Kastriot Gjini

Granit Gashi


Tags: Prec Zogaj

Krijo Një Kartolinë