A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pirro Çako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Pirro Çako është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Pirro Çako lindi në një familje artistësh. Të dy prindërit e tij ishin këngëtarë, Gaqo dhe Luiza Çako, njëri tenor dhe tjetra soprano. Ambjenti artistik familjar krioji traditën që ndoqi më pas dhe Pirro... Por ai kish vendosur ndryshe, ëndrra e tij ish të bëhej kompozitor e të shkruante muzikë për të prekur zemrat e mijëra njerëzve, ti bënte ata të gjenin në këtë muzikë një ngjarje apo episod të jetës. Njohuritë e para muzikore i merr në moshen ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I biri i

Gaqo Çakos

I biri i

Luiza Çakos

Ish-Bashkëshorti i

Inva Mulës

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Ashensor (2012)

Mos Më Krahaso (2006)

Herët A Vonë (2004)


» Dërgo Një Këngë »

Herët A Vonë
Engjell Apo Djall
Ah Moj Dashuria Ime
Taka Krak
Nuk Jam Superman
Ashensor

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Ardit Gjebrea

Armend Rexhepagiqi

Bujar Qamili

Kastriot Tusha

Redon Makashi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Sabri Fejzullahu

Olen Cesari

Shpat Kasapi

Luan Zhegu


Tags: Pirro Cako

Krijo Një Kartolinë