A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Don Phenom

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  382
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Don Phenom është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshtë Marin Sterkaj, por njihet si Phenom ose Don Phenom. Ai lindi në Shkodër e më pas emigroi në New York përkatësisht në lagjen e Bronx-it. Ka qene pjesë ne grupin A.B.I (Albanian Boys Inc). Ben pjese ne grupin C.F.E.(Caliber Flow ENT). Pritet qe se shpejti te lansoje kengen me UNIKKATIL, e cila do jete pjese e albumit te UNIKKATILIT. Së shpejti pritet lënshimi i albumit në bashkpunimë me anëtarin e grupit T.B.A (TheBloodyA...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Dilema
Twerkirate
Ti E Din
Jena Lit
Ma E Mira Je
Trap
Kena Pare
Lek Si N'tallava
Callin Me
We Gettin It


Artistë Të Ngjashëm:

D.M.K.

Loko

DMC aka Babloki

Rudi

K-Master

Vagabondi

Krimineli

Mr Elvis

G-UP

G Bani


Tags: Don Phenom, Phenom, Marin Sterkaj

Don Phenom në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë