A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petro Xhori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Petro Xhori është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2012, Petro Xhori merr pjesë në X Factor Albania 2. Në Maj 2012, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Asgje Nuk Eshte Si Dje", në bashkëpunim me Brikena Asa. Në Maj 2013, Petro Xhori merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Përse". Në Nëntor 2013, Petro merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "1001 Netë". Më datë 10 Janar 2014, Petro Xhori publikon videoklipin "Genjeshter E Bukur", në bashkëpunim me Ergys Shahu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Keler Sufja

Joni Aliraj

Kelly

Adriano Rama

Petrit Kola

Antre

Genti Deda

Armend Ademi

Glaugus Furtuna

Ergys Shahu


Tags: Petro Xhori

Petro Xhori në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë