A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Petrit Çarkaxhiu & Dem Baba Dem - Gege E Toske


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/07/2015

2015-07-11T08:01:49

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Petrit Çarkaxhiu

Pjesëmarrëse në

Top Fest 12


Na erdh haberi prej Dukagjini,
Po gufon uje ooo prej zanit Drinit,
Qato fjale more qe po gjemojne,
Edhe grykt e bjeshkve more po ushtojne,
Gurgulloj ne Struge e buroj ne Peje,
I boj malet bashke oo skej em skeje,
Neper vena more ju jep jete,
Veq ni zot, ai ta shkrun vdeken o hej.

Dy buze prej goje gege edhe toske,
Ni buke kem tane e thrrasin nane.

Nane kurr mos ma bofsh hallall gjinin,
N'ti harrofsha kto fjalte e Drinit,
Le te ushtoje sikur val't e detit,
Dhe mbledhe ne toke zanati i mbretit,
Me pa me te paren me bashkue,
Njani tjetrin ooo me durue,
Kur nis toka me dal ne mejdan,
Duhet me e lan idhnimin me ni ane more hej.

Dy buze prej goje gege edhe toske,
Ni buke kem tane e thrrasin nane.


Ky tekst u dërgua nga Marigona Ulaj