A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petrit Çarkaxhiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Petrit Çarkaxhiu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Nga "Jericho Walls" në "Jericho" që prej vitit 2001, grupi i djemve kosovarë shpesh të krahasuar në stil me bandën e famshme Rage Against the Machine, kanë zbutur paska tendencën rep- core që ka dominuar përgjatë viteve, duke iu bashkangjitur një zhanri disi më të lehtë, shoqëruar nga motive folklorike. Petrit Çarkaxhiu, i njohur me emrin Rrusta është lideri i grupit të njohur që sjell këngë, kryesisht në dialektin geg, me një stil “ndryshe”, duk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Jericho

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Xhelal Xheladini

Burim Kastrati

Alban Emiri

Chika

Viagra

Nysret Hyseni

Orhan Zeneli

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

Niku


Tags: Petrit Çarkaxhiu, Petrit Carkaxhiu, Jericho, Petrit Çerkaxhiu

Krijo Një Kartolinë