A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41
  • Vendlindja:
  • Lekdush 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Paro është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Zëri i saj është i magjishëm. Shumë emërtime i kanë vënë emrit të saj, por unë do të thosha që emri më i bukur është ai që i kanë vënë në vendlindje “Kapedania e polifonisë labe”. Gjithmonë e qeshur dhe e sinqertë, gjithmonë mes miqsh dhe njerëzve, por kur del nis skenë ajo s’të fal. Aty nuk bën kompromis me asgjë, me asnjë. Zëri i saj duket si gurgullima e burimeve të Kurveleshit, një gurgullimë që të magjeps dhe të detyron të lësh çdo punë. Spe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Rilinda Velaj

Dëshira Haxhi

Ona Vasjari

Blerina Balili

Teuta Dyrmishi

Tefta Kondo

Eglantina Doko

Rezarta Hoxhaj

Griselda Pepa

Laxarela


Tags: Paro, Perparime Ziflaj, Grupi I Bences

Krijo Një Kartolinë