A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pajtesa Tessi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Pajtesa Tessi është një këngëtare e njohur. Ka lindur ne Berat, dhe banuese ne Tirane. E nisi karrieren e saj artistike qe ne moshen 15 vjecare si: kengetare, autore tekstesh, botuese e dy vellimeve me fabula dhe poezi. Gjate karrieres se saj artistike, ka provuar te prezantoj dhe organizoje koncerte dhe aktivitete te ndryshme artistike ne qytetet si: Durresi,Tirane, Vlore etj. Ka punuar si gazetare ne nje emision televiziv kulturor ne nje Televizion privat. Provoj te organizoje me suksese...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Desjana Kamberaj

Irsa Qosja

Xhejni Lito

Morena Dyli

Desara Smakaj

Matilda Shushari

Tergita Gusta

Megi Laska

Nertila Selmanaj

Vera Laçi


Tags: Pajtesa Tessi, Pajtesa

Krijo Një Kartolinë