A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Osman Mula është një autor këngësh shumë i njohur. Është një nga regjizorët më të njohur në Radiotelevizionin Shqiptar, drejtues i dhjetë festivaleve, qindra emisioneve të muzikës, saksofonist i talentuar dhe kompozitor i vlerësuar me shumë çmime dhe pjesëmarrës në 12 festivale. Vjen nga një familje e njohur, mbiemrin e së cilës e ka ngritur lart dhe e ka nderuar duke përcjellë dashurinë për profesionin dhe për muzikën dhe tek fëmijët e tij. Është njeriu që ka zbuluar me dhjetëra talente dhe që e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Evis Mulës

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Shpëtim Saraçi

Agim Krajka

Alfred Sula

Olti Curri

Aleksandër Peci

Limoz Dizdari

Alfred Kaçinari

Pandi Laço

Alban Furtuna

Palokë Kurti


Tags: Osman Mula

Krijo Një Kartolinë