A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Odhise K. Grillo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  48
(1932-2003)  
  • Vendlindja:
  • Vuno (Himarë) 
BIOGRAFIA: Odhise K. Grillo është një shkrimtar shumë i njohur. Odhise Grillo lindi në vitin 1932 në Vuno të Himarës dhe vdiq në Tiranë më 24 shtator të vitit 2003. Grillo ishte një shkrimtar i njohur shqiptar, i cili dha një kontribut të madh për letërsinë shqiptare. Ai studioi gjuhën dhe letërsinë shqipe në Universitetin e Tiranës në vitin 1962. Shkrimtarit bashkëkohor të letërsisë për fëmije Odhise Grillo ju dha medalja "2000 Milenium" e institutit biografik ndërkombëtar të Amerikës (ABI). Medalja është...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Gjergj Fishta

Asdreni

Mitrush Kuteli

Fatos Arapi

Ndre Mjeda

Bardhyl Londo

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Lasgush Poradeci

Xhevahir Spahiu


Tags: Odhise K. Grillo, Odhise Grillo, Odise Grillo

Krijo Një Kartolinë