A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nikolle Nikprelaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  85
  • Vendlindja:
  • Triesh (Malësi E Madhe) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Mal I Zi 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nikolle Nikprelaj është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore e Shqiperisë së veriut, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Nikollë Nikprelaj është këngëtar i njohur nga Trieshi i Malësisë së Madhe. Nikolla gjithmonë ka pasur pasion për këngën, ai filloi të këndoi si profesionist në vitet e vonshme të rinisë. Nikolla poashtu është udhëheqës i grupit folkloristik "Besa Trieshit". Grupi ka fituar shumë herë vendin e parë nëpër koncerte dhe festivale nëpër Malit të Zi, Kosovë dhe Shqipëri. Nikolla është gjithashtu i njohur se luan në disa instrumente si, lahutë, çiftel...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Albin Nikprelaj

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Zemren Ma Ke Thy (2018)

Kenge E Atmosfere (2014)

Darsma Jonë (2013)

Ani, Ani (2012)

Hidhe Vallen (2010)

Ti Ske Shpirt (2004)

çlirimtaret Koke Per Toke (1999)

Live

Endrra Ime

Kange Dasmash


» Dërgo Një Këngë »

Prej Nje Shpati
Djali I Kumbares
Fukaraja
Shehide
Kenge Per Gjergj Dakun
Nusja Jone Si Miss
Krajane
Suzi Nga Tuzi
Jam Shqiptar Jam Malsor
A Po Tvjen Inati

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Adrian Gaxha

Ardit Gjebrea

Labinot Tahiri (Labi)

Aleksandër Gjoka

Frederik Ndoci

Blero

Olen Cesari

Avni Mula

Gaqo Çako

Kastriot Tusha


Tags: Nikolle Nikprelaj, Nikoll Nikprelaj

Krijo Një Kartolinë