A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Graçanicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Nexhmi Mehmeti (Nexhi) është një këngëtar i njohur. Ai eshte vellai i kengetares Ganimete Jashanica dhe djali i dajes se Naim Krasniqit. Nexhmi Mehmeti eshte i martuar dhe ka nje djale, Drenin dhe jeton ne Prishtine. Ka bashkepunime me Naim Krasniqin, Edona Llalloshin, Leonora Jakupin, Adelina Tahirin, Fjolla Krasniqin etj. Në Qershor 2002, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Qenke Molla E Ndaluar". Në Qershor 2003, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Ganimete Jashanicës

Kushuri i

Naim Krasniqit

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kosovar Alija

Met Sadiku

Ajet Sinani

Morris

Luli (Lulzim Sadiku)

Fugaa

Niti-Bronx

Muaad

Trim Jakupi

GT


Tags: Nexhmi Mehmeti, Nexhi

Krijo Një Kartolinë