A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhmedin Syla

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38
BIOGRAFIA: Nexhmedin Syla është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Artisti Nexhmedin Syla, perveç 5 audio albumeve dhe video albumeve me mbi 60 kenge ka të botuara mbi 200 pika muzikore/ popullore dhe folklorike për nevojat programore të Radiotelevizionit të Prishtinës-nëse nuk janë dëmtuar nga okupatori serb pas pushtimit me force te RTP dhe Produkcionit-Fabrikes se kasetave. Ne te gjitha kenget; tekstet dhe muzika: Nexhmedin Syla, ndersa kenga per Adem Jasharin sipas se ciles titullohet dhe albumi "M'THIRRI LI...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Vaji (1994)

Nuk Te Le Pa Abetare (1993)

Krisme Martine (1992)

Jetojne Shqipet N'troje T'veta (1990)

Mermeri I Gadimes (1985)


» Dërgo Një Këngë »

Hajde V'lla Se M'ka Marre Malli!
Nje Xherxhef Me Lule
Nuk Të Lë Pa Abetare
Xhamadan
Jetojnë Shqipet N'troje T'veta
Minator O Minator
Balada E Pollatës
Dasma E Përgjakur (Këngë Për Flamurin)
Këngë Për A. Zhitinë E F. Fazlinë
Këngë Për Gjon Bisakun

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Xhelal Xheladini

Burim Kastrati

Viagra

Chika

Orhan Zeneli

Alban Emiri

Sami Kallmi

Osman Shehu

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Niku


Tags: Nexhmedin Syla

Krijo Një Kartolinë