A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Junik 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) është një këngëtar i njohur. Të këndoj ka filluar që fëmijë dhe vazhdon me shumë Përkushtim. Në moshën 6 vjeçare ka filluar të këndoj nëpër shumë vende të ndryshme me profesora të muzikës dhe ka marrë pjesë në shumë festivale. Është fjala për këngëtarin tashmë të njohur nga Juniku. Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)të cilit nuk i mungon tashmë në asnjë moment suksesi. Që prej këngës "Shfrytëzoje rastin" dhe një nga një vijnë të gjitha me ren këngët tjera. Më pas sukseset nuk kanë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Mori Motër Lum Që T'kam (2019)

Hajde Zemer (2018)

Hajde Loqka Ma E Mira (2017)

Dashni Interesante (2016)

Shkup, Tirane Dhe Prishtine (2015)

Me Shiko E Me Deegjo (2013)

Oj Ksovë Oj Tokë E T'parëve (2012)

Dasma E Zotnisë (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Mori Motër Lum Që T'kam
Falma Falma Zemrën
O Llokum
Zemer Zemer
Kenge Per Ibrahim Rrugoven
Shfrytezoje Rastin
Uron Nena Nusen
Oj Kosove Oj Toke E T'pareve
Special
Dashnia Interes


Artistë Të Ngjashëm:

Niman Mushkolaj

Liridon Hoti (Liri)

Samson Gjoni

Shkelzen Iberhysaj

Mendi

Shkëlzen Nikqi

Mergim Gojani (Gimi)

Liridon Sefa

Tooni

Blerim Gashi


Tags: Nexhbedin Gaxherri (Nexhi), Nexhbedin Gaxherri, Nexhi

Krijo Një Kartolinë