A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazmie Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  22
(1952-2007)  
  • Vendlindja:
  • Gjonaj, Has 
BIOGRAFIA: Nazmie Hoxha është një këngëtare e njohur. Nazmie Hoxha lindi më 25 tetor 1952 afër Prizrenit dhe vdiq më 5 maj 2007 në Prishtinë. Nazmie Hoxha ishte këngëtare e popullarizuar e muzikës popullore shqiptare në vitet 1970-2000. Si fëmijë i pëlqente interpretimi dhe me hyrjen në shkollën e mjekësisë, si pjesë e aktiviteteve të lira fillon ta realizojë edhe dëshirën fëminore për të interpretuar. Aty futet në Shoqërinë Kulturo Artistike të qytetit dhe fillon karrierën e saj. Me këngën "Ylli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Antigona Qena

Violeta Turkeshi

Shpresa Gashi

Ema Qazimi

Paro

Fatime Sokoli

Dava Gjergji

Mira Konçi

Gerta Heta

Monika Salihu


Tags: Nazmie Hoxha, Nazmije Hoxha

Krijo Një Kartolinë