A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazife Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  104
BIOGRAFIA: Nazife Bunjaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Një këngëtare shumë e mirënjohur me një zë që të emocionon me ndjenja patriotike. Këndon që nga viti'85, ku frymëzimin e ka marrë nga i ati i cili ka qen udhëheqës i ansamblit të atëhershëm "çiftelia". Ka fituar shumë çmime por si më kryesorët ishin në vitin 1987 çmimi "Mikrofoni i artë" në festivalin "Kosovarja këndon", në vitin 2004 përsëri me çmimin "Mikrofoni i artë" me kompozimin e këngës nga kompozitori Sami Pirraj. Në vitin 2005, Motrat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Dy Zogjë Të Malit (2016)

Ne Dardani Bien Tupanat (2013)

Kenge Dasmash (Live) (2010)

Oj Kosove Keshtjell Burrnie (2008)

Ju Thrret Nana (2008)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Moj Kosove T'lumte Na Per Ty (2007)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Bilbilat Per Ju (2005)

Kreshtat E Kosoves (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Je Qysh Je
Gabova
Këngë Për Ndue Perlleshi
Une E Di
Bebi Im
Moj Kosovë Nuri I Lavdise
Moj E Mira
Gabim I Ëmbël


Artistë Të Ngjashëm:

Fanushe Ahmetaj

Kumrije Mustafa

Valentina Berisha

Resmije Krasniqi

Ganimete Jashanica

Merita Gashi

Shqipe Kabashi Hasanaj

Sevi

Mimoza Abedini

Sidorela Kelmendi


Tags: Nazife Bunjaku, Motrat Bunjaku, Nazife Legji

Krijo Një Kartolinë