A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naile Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
(1934-2016)  
BIOGRAFIA: Naile Hoxha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare dhe popullore shkodrane. Shkodra humb një tjetër zë të magjishëm të këngës popullore qytetare. Këngëtarja Naile Hoxha mbylli sytë në moshën 82 vjeçare, në azilin e qytetit të Shkodres, ku kaloi edhe ditët e fundit të jetës. Ajo la pas një karrierë të pasur artistike dhe një vend bosh, në plejadën e atyre artistëve që ky qytet nxori ndër vite. Me një zë melodioz, përherë me buzëqeshjen karakteristike në fytyrën e saj, ajo ishte një nga këngëtaret më të suksesshme dhe më t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Lumnije Menxhiqi

Irma Gurakuqi

Suzana Qatipi

Ema Bytyqi

Burbuqe Rada

Sevi

Mimoza Abedini

Entela Ilirjani

Liliana Kanina

Sidorela Kelmendi


Tags: Naile Hoxha

Krijo Një Kartolinë