A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Moli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, etno, popullore e Shqipërisë së mesme dhe popullore dasmash. Moli (Xhemal Kodra) është i njohur për interpretimet e tij të këngëve popullore popullore të Shqipërisë se mesme. Ai është veçanërisht i lidhur me zhanrin e muzikës së dasmave dhe ka lëshuar disa albume të dedikuara posaçërisht për këngët e dasmave. Në vitin 2009, Moli publikon albumin "Moli (Live)"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Moli (Live) (2009)

Ti Moj Skile Hileqare

Popullore Te Zgjedhura Dasme

Pim Pim Raki

Eja E Dashur

Serenata

Cunat E Shijakut

Popullore Të Zgjedhura Dasme (Volumi 2)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Latuà

Viagra

Chika

Agon Nimani

Niku

Danny Boy

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

Skender Xhafa

Alban Emiri


Tags: Moli, Xhemal Kodra

Krijo Një Kartolinë