A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Moikom Zeqo është një shkrimtar i njohur. Moikom Zeqo është diplomuar në vitin 1971 në Universitetin e Tiranës për filologji dhe letërsi. Më vonë është diplomuar për histori dhe arkeologji si dhe ka bërë studime pasuniversitare në Romë, në Athinë, dhe në Washington D.C.. Ka punuar si redaktor letrar në gazetën “Drita” dhe arkeolog dhe specialist i artit të lashtë pranë Akademisë së Shkencave. Është Doktor i Shkencave dhe mban Urdhërin e Lartë “Mjeshtër i Madh”. Është autori i 62 li...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Odise Gremo

Ardi Omeri

Vullnet Mato

Viktor Canosinaj

Visar Zhiti

Ernest Koliqi

Kasem Trebeshina

Zef Mulaj

Miltiadh Davidhi

Arbër Berisha


Tags: Moikom Zeqo

Krijo Një Kartolinë