A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miranda Cosgrove

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Los Angeles 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Miranda Cosgrove është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Miranda Taylor Cosgrove is an American actress and singer-songwriter. Her career began at the age of three, when she appeared in television commercials. Her film debut came in 2003, when she played Summer Hathaway in School of Rock. She appeared in a number of minor television roles over several years before coming to prominence as Megan Parker on the Nickelodeon TV series Drake & Josh. A few years later, she landed the role of Carly Shay, the le...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Jennette Mccurdy

Serenay Sarikaya

Feride Hilal Akın

Eleftheria Eleftheriou

Brenda Asnicar

Floricienta

Natalia Oreiro

Vicky Chase

Elena Ristevska

Marger


Tags: Miranda Cosgrove

Krijo Një Kartolinë