A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Mustafa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  763
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mimoza Mustafa është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Mimoza ka dy femije: Rozafen dhe Bojkenin. Mimoza hyri ne boten e muzikes ne vitet 1995-1996 dhe qe atehere editoi disa albume te cilat u pelqyen mjaft nga ana e publikut. Prej fillimit Mimoza ka patur nje qendrim te bukur ne skene dhe nje elegance qe rrembente zemrat e publikut. Ne fillim u prezantua si beqare, por me pas u martua me kengetarin e mirenjohur kosovar Shkumbin Kryeziun, i cili ne ate kohe ishte kengetar i popullarizuar dhe njekohes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorte e

Shkumbin Kryeziut

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Pa Koment (2006)

Sadist (2004)

Terri Me Kafshon (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Krejt I Boj
Papafingo
Ulu Ne Vendin Tim
Merrma Enderren
Pa Koment
Buka
Trenat Pa Binare
Me E Fort
Sadist


Artistë Të Ngjashëm:

Eliza Hoxha

Diellza Kolgeci

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Rovena Dilo

Inis Gjoni

Fikrije Lushaku

Emine Toska

Lora Braha

Shqiponja Muhaxheri

Linda Morina


Tags: Mimoza Mustafa, Mimoza Kryeziu

Krijo Një Kartolinë