A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Leskoviku


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/12/1984

1984-12-08T20:41:16

Më Shumë Nga

Mahmut FeratiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Leskoviku" kënduar nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mak - Leskoviku

N’Leskovik’ po fryn ni ere,
dilni hap’ni penxheret,
dilni hap’ni penxherete,
ka ardh’ djali vet i tret’,
ka ardh djali vet i trete,
me lahut e me gernet,
me lahut e me gernete,
qemanes’ po i binte vet’.

Na, na, na!

Leskovik, oh, gur i thate,
sa puntore naj ke grate,
sa puntore naj ke grate,
si te voglat e te m’dhate.

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut - Leskoviku

N’Leskovik o fryn një erë
Dil e hapni moj penxheretë!
Dil e hapni moj penxheretë
Ka ardhë djali moj vetë o i tretë!
Ka ardhë djali vetë i tretë
Me lahutë e me gërnetë.
Me lahutë e me gërnetë
Daulles i bie vetë!
Leskovik, o gur i thatë
Sa punëtore moj na i ke gratë!
Sa punëtore na i ke gratë
Si të voglat moj dhe të mëdhatë!h
Më Shumë...