A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Kenga Mergimtarit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1994

1994-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

Muzika:

Mahmut Ferati

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Rrojm Me Shpres"


Mahmuti:
Su than lot e mergimtarit pse s'qesh zemra e Kosovarit su hoq ma shamia e zezë Mitrovic e deri n'Prevez
Së bashku:
S'u hoq ma shamia e zezë Mitrovic e deri n'Prevez
Mahmuti:
Me ni vlla tim hallet i qava
Milaimi:
Nanen qysh nuk e pava
Mahmuti:
Moter zeza a u ba nuse?
Milaimi:
Pa duvak e shami t'kuqe i ra t'lig tuj qajt ne prag per vlla t'vet qe s'ju gjet ngat
Së bashku:
I ra tlig tuj qajt ne prag per vlla tvet qe sju gjet ngat
Mahmuti&Milaimi:
Baben koha nuk ma plaku permbi kokë shumë halle pati me kojshi buken e ndau ne vend t'kapuqit po i rrin shkau
Mahmuti:
Ja ka plas zemren gurbeti
Milaimi:
Per shqiptart ka qen dhe mbreti
Mahmut:
Ma i tretur Kosovari
Milaimi:
Gjithka rrjedh gjak shqiptari
Mahmuti:
Neper botë gjithka jan mos te harrojn vendlindjen oo
Së bashku:
Neper bote gjithka janë mos të harrojn vendlinden oooo


Më Shumë...